• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Russell Howard: Lubricant

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Michael Che: Shame the Devil

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Legend of Destruction

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob