Sort by

Drew Clark has logged 175 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Omar

Omar

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Open Door

The Open Door

1963
×
★★★
Edit this entry  
07
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry