Sort by

Royal Horror has logged 32 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fry-Up

Fry-Up

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coherence

Coherence

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Food For Thought

Food For Thought

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meltdown

Meltdown

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Exorcism at 60,000 Feet

Exorcism at 60,000 Feet

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fall

Fall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carriers

Carriers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Attic Panic

Attic Panic

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Splinter

Splinter

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry