Sort by

Royal Horror has logged 316 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Killer

The Killer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eileen

Eileen

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of the Corn

Children of the Corn

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Suitable Flesh

Suitable Flesh

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Antichrist

Antichrist

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Evening

Good Evening

×
Read the review Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday Sitter

The Holiday Sitter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conference

The Conference

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zoey 102

Zoey 102

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nowhere

Nowhere

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Appendage

Appendage

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old Dads

Old Dads

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry