Sort by

Royal Horror has logged 211 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Hundred and Seventy Seconds

A Hundred and Seventy Seconds

×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
WΔZ

WΔZ

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Polaroid

Polaroid

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I See You

I See You

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Madres

Madres

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Was That You ?

Was That You ?

2021
×
Read the review Edit this entry