Sort by
  • Alkhallat+

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Sattar

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • The Menu

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

  • What Is a Woman?

  • Broker

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

  • Spin Me Round

    ½

  • The Batman

    ★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ½

  • The Black Phone

    ½

  • Yuni

    ★★

  • Old Henry

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Val

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Hive

    ★★★½

  • CODA

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Taipei Suicide Story

  • Soul

    ★★★

  • Fatman

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Anelka: Misunderstood

  • The Long Goodbye

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Wake Up

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★