• Coming 2 America

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

  • Love Wedding Repeat

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • All the Bright Places

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

  • Let It Snow

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Fractured

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★½

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • Escape Room

    ★★★★½

  • Dumplin'

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

  • Johnny English Strikes Again

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Spy Who Dumped Me

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Midnight Sun

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

  • Wonder

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

  • It

  • Lady Bird

  • What Happened to Monday

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen