• Fear Street: 1666

  • A Classic Horror Story

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • The Call

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • My Octopus Teacher

  • 365 Days

  • Horse Girl

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Norm of the North: King Sized Adventure

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • The Silence

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Beside Me

    ★★½

  • Astral

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Ride

    ★★

  • Slice

    ★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Peppermint

    ★★½

  • The Predator

    ★★★

  • The Nun

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Mara

    ★★★

  • Alpha

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Calibre

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★