Sort by

rowque has logged 144 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inequality for All

Inequality for All

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Princess

The Princess

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry