Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Argylle

Argylle

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boys in the Boat

The Boys in the Boat

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aftersun

Aftersun

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eileen

Eileen

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Friday

Black Friday

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry