• Nightbooks

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Prey

  • The King of Laughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★½

  • Deadly Illusions

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • For Lucio

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Burrow

    ★★★

  • Holiday on Mars

  • Rose Island

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • Angela's Christmas Wish

  • The Call

    ★★

  • Puparia

  • Dear Werner (Walking on Cinema)

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Il talento del calabrone

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Calabria, terra mia

    ★½

  • Cadaver

    ★★

  • Out Of My League

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Dragon Rider

    ★½

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★