• The Lost City

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • Squid Game

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Mind, Explained

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Slender Man

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Fifty Shades Freed

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★