• Murder Among the Mormons

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Death to 2020

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Tenet

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

  • Athlete A

  • The Half of It

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Disclosure

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • His House

  • Cats

  • 1917

    ★★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Gemini Man

    ½

  • Fractured

    ★★½

  • Saint Maud

    ★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

  • There's Something in the Water

    ★★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Good Omens

  • Rim of the World

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

  • Booksmart

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

  • Captain Marvel

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Slaughterhouse Rulez

  • The Haunting of Hill House

  • Hell Fest

    ★★

  • The Perfection

  • mid90s

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Giant Little Ones

  • Reversing Roe

    ★★★★

  • The Festival

  • The Spy Who Dumped Me

  • How It Ends