Sort by

Rosie has logged 203 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Matriarch

Matriarch

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
After Love

After Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Patient

The Patient

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Escort

The Escort

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Used to Be Famous

I Used to Be Famous

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ultrasound

Ultrasound

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dog

Dog

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Devil in Ohio

Devil in Ohio

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tethered

Tethered

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Gold

Gold

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godforsaken

Godforsaken

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Samaritan

Samaritan

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
★★
Read the review Edit this entry