Sort by

Rosie has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Body

Body

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
ABCs of Death 2 1/2

ABCs of Death 2 1/2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fashionista

Fashionista

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Infamous

Infamous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Strange but True

Strange but True

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Way You Look Tonight

The Way You Look Tonight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beast

Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Perfect Enemy

A Perfect Enemy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Broken

The Broken

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Asylum: Twisted Horror & Fantasy Tales

Asylum: Twisted Horror & Fantasy Tales

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flashback

Flashback

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Literally, Right Before Aaron

Literally, Right Before Aaron

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Martyrs

Martyrs

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Read the review Edit this entry