Sort by
  • Matriarch

    ★★

  • Grimcutty

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★½

  • Do Revenge

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • I Used to Be Famous

    ★★★

  • Blonde

    ★★★

  • Devil in Ohio

    ★½

  • Love in the Villa

    ★½

  • The Patient

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Samaritan

    ★½

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Day Shift

    ★★

  • Not Okay

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Black Bird

    ★★★½

  • The Man from Toronto

    ★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Don't Make Me Go

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Candy

    ★★★½

  • The Staircase

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★½

  • Anatomy of a Scandal

    ★★

  • Choose or Die

    ★½

  • The Girl from Plainville

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • Incantation

    ★★★

  • Tethered

    ★★

  • Umma

    ★½

  • WeCrashed

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • DMZ

    ★½

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ★★★½

  • Fistful of Vengeance

    ★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Dual

    ★★½

  • Hatching

    ★★★½

  • Master

    ★½

  • Emergency

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Gold

    ★★★