• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Blue Period

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Halston

    ★½

  • Burn Out

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Us Again

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Censor

  • Horimiya

    ★★★★★

  • Burrow

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★½

  • OPAL

  • Tiong Bahru Social Club

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Shithouse

  • Soul

  • Creating The Queen's Gambit

  • Red Post on Escher Street

  • Mangrove

    ★★★★

  • Escaping the Fragile Planet

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

  • Unpregnant

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

  • Work It

  • Black Is King

  • Adapt

  • Great Pretender

  • The God of High School

  • Normal People Confessions

  • Coming Out

  • A Whisker Away

  • The Letter Room

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Dating Amber

  • Geographies of Racial Capitalism with Ruth Wilson Gilmore

  • Lily Chan & The Doom Girls

  • Unsettling Scenes

  • Out

  • Rhubarb

  • The Half of It

  • Normal People

  • A Folded Wish