Rose has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry