Sort by

Roselyn has logged 32 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna

Anna

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heartland

Heartland

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost Stories

Ghost Stories

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Anacronte

Anacronte

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
Read the review Edit this entry  
08
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gamer

Gamer

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Crank

Crank

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Class of Nuke 'Em High 2: Subhumanoid Meltdown

Class of Nuke 'Em High 2: Subhumanoid Meltdown

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halo 4: Forward Unto Dawn

Halo 4: Forward Unto Dawn

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry