Sort by
  • Doctor Who: The Church on Ruby Road

    ★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★★

  • Expend4bles

    ★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • The Flash

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Plane

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Night Before

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Last Vegas

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Hangover Part III

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½