Sort by

stephanie has logged 114 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eight Gifts of Hanukkah

Eight Gifts of Hanukkah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★½
Edit this entry  
27
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christmas in Mississippi

Christmas in Mississippi

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
★½
Edit this entry  
09
The Claus Family

The Claus Family

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Sleep 'Til Christmas

No Sleep 'Til Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★½
Edit this entry  
19
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Pink Panther 2

The Pink Panther 2

2009
×
★½
Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★★
Edit this entry  
10
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry