stephanie has logged 70 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
That One Day

That One Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Come Together

Come Together

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Portrait

A Portrait

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rachael

Rachael

2012
×
★★
Edit this entry  
24
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elle Fanning Relives Her Dreams

Elle Fanning Relives Her Dreams

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry