• Where the Crawdads Sing

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Flux Gourmet

    ★★★½

  • Catwoman: Hunted

    ★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • I Didn't See You There

    ★★★★

  • The Janes

    ★★★½

  • Piggy

    ★★★

  • Alice

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

    ★★½

  • Sirens

    ★★½

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Nanny

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Framing Agnes

    ★★★★

  • 2nd Chance

    ★★★

  • Gentle

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★

  • Leonor Will Never Die

    ★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Master

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★★

  • A Love Song

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Danni and The Vampire

    ★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • An Intrusion

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Black Friday

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Cursed

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★½