Rory has logged 27 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Smashed

Smashed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry