Rory has logged 243 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Edit this entry  
26
The Package

The Package

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Derren Brown: Sacrifice

Derren Brown: Sacrifice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
El Topo

El Topo

1970
×
Read the review Edit this entry  
03
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry