Sort by

Jacob 🤭 has logged 252 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Edit this entry  
24
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry