• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Pobo’ Tzu’

  • The Infantas

  • Kate

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★★★★

  • Trollhunters: Rise Of The Titans

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Black Widow

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Annette

  • The Tomorrow War

  • Entre ellas

    ★★★½

  • Fatherhood

  • Luca

    ★★★

  • A Film about a Pudding

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Judas and the Black Messiah

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

    ★★

  • Burning Cars

  • Frecuencia

  • Mank

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • Soul

    ★★★½

  • The Disappearance of Tom R.

  • Silver Skates

    ★★★

  • What Remains

  • New Order

    ½

  • Tragic Jungle

    ★★★½

  • Dear Mr. Ishida

  • Los Ojos del Sapo

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

  • History of Civilization

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Little Forest

  • Unorthodox

  • Selection Process

  • The Roads Not Taken

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

  • The Social Dilemma

  • Identifying Features

  • The Mole Agent

  • Bombshell

  • Little Women

  • 1917

  • The Irishman: In Conversation

  • Of Land and Bread

    ★★★½

  • Charlie's Angels