Sort by

romina has logged 28 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sin City

Sin City

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Clan

The Clan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
01
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry