Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • La Chimera

  • The Little Mermaid

  • Girl Blunt

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • It Lives Inside

  • John Wick: Chapter 4

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Inside

  • The Dinner

    ★★★★★

  • 80 for Brady

  • Eileen

  • Infinity Pool

  • Polite Society

    ★★★

  • Missing

    ★★★

  • Babylon

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Noel Diary

  • Lyle, Lyle, Crocodile

  • Smile

    ★★★½

  • Sanctuary

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

  • Glass Onion

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Inspection

  • Bros

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Clicker

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

  • As We Hold Hands

  • Metal Lords

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Marry Me

  • Death on the Nile

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Barber Westchester

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Loud House Christmas