romina has logged 179 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Okupas

Okupas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Once

Once

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Everything's Not So Awful

Everything's Not So Awful

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Good, The Bart, and The Loki

The Good, The Bart, and The Loki

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
19
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Man From Podolsk

A Man From Podolsk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Doctor Lisa

Doctor Lisa

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
13
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
08
On Probation

On Probation

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Martin (Hache)

Martin (Hache)

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Soy Rada: Serendipity

Soy Rada: Serendipity

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Edit this entry