Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★★

  • Spirited

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • The House

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Hidden

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½