Sort by

Romina has logged 88 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Fear

Fear

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cathedral

The Cathedral

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Invictus

Invictus

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Royalteen

Royalteen

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
14
Alma

Alma

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Socrates

Socrates

1971
×
Edit this entry  
09
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Two Strangers Who Meet Five Times

Two Strangers Who Meet Five Times

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Boo, Bitch

Boo, Bitch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
BLACKPINK HOUSE

BLACKPINK HOUSE

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cast Away

Cast Away

2000
×
Read the review Edit this entry  
18
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
#387

#387

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Clandestine Childhood

Clandestine Childhood

2012
×
★★★★
Edit this entry