• Avengement

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Hellboy

    ½

  • Missing Link

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★½

  • The Highwaymen

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Triple Threat

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Polar

  • Serenity

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Mortal Engines

    ★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Robin Hood

    ★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Replicas

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Auntie Edna

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★½

  • Apostle

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★½

  • Green Book

    ★★