• The Lovebirds

  • Scoob!

    ★½

  • Capone

    ★★★★

  • Extraction

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

  • The Way Back

    ★★½

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Killer Sofa

    ½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Battle at Big Rock

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • 7500

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Jo Koy: Comin’ In Hot

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★