Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Panic

Panic

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Man Hunt

Man Hunt

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Miss Representation

Miss Representation

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Passionless Moments

Passionless Moments

1983
×
★★
Edit this entry  
01
Hard Luck

Hard Luck

1921
×
★★★
Edit this entry  
01
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Neighbors

Neighbors

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Slacker

Slacker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Caliber 9

Caliber 9

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reel Injun

Reel Injun

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry