Sort by

Joe has logged 38 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Laplace's Demon

The Laplace's Demon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Peelers

Peelers

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gate

The Gate

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocks

Rocks

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry