• Hustle

    ★★★

  • Men

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Bigbug

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • The 355

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Night Teeth

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Diana: The Musical

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Encounter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Last Mercenary

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II