Sort by
  • Polar

    ★★½

  • Mirage

    ★★★★

  • Malevolent

    ★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Cam

    ★★

  • Calibre

    ★★★★

  • The Angel

    ★★★

  • Dude

    ★★½

  • The Resistance Banker

    ★★★½

  • When We First Met

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Bright

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Geostorm

    ★★½

  • Cargo

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • Only the Brave

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★½

  • I Kill Giants

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Little Evil

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Manhunt

    ★★★★

  • The Originals

    ★★★★

  • OtherLife

    ★★★

  • Shimmer Lake

    ★★★

  • Ali's Wedding

    ★★★★

  • War Machine

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Jawbone

    ★★★

  • Snatched

    ★★

  • The Circle

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Life

    ★★

  • Small Town Crime

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Win It All

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Fist Fight

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Bad Day for the Cut

    ★★★½

  • The Polka King

    ★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★½

  • Why Him?

    ★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Sugar Mountain

    ★★½

  • Bad Santa 2

    ★★½

  • Allied

    ★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★★½

  • A Street Cat Named Bob

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Thinning

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Carrie Pilby

    ★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★