• Time

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Good, The Bart, and The Loki

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Batman: Dying Is Easy

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Blitz Spirit with Lucy Worsley

    ★★½

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ★★★

  • Soul of the City

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

    ★★★★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Amour

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • Joker: Put on a Happy Face

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Out

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • A Modern Farewell

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Loop

    ★★★★

  • My Spy

    ★★

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special