Alejandro has logged 297 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tú eres mi problema

Tú eres mi problema

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Polyamory for Dummies

Polyamory for Dummies

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Chilangolandia

Chilangolandia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anonymously Yours

Anonymously Yours

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Birthday Cake

The Birthday Cake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spoiled Brats

Spoiled Brats

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ni tuyo, Ni mía

Ni tuyo, Ni mía

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
An Egg Rescue

An Egg Rescue

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Respect

Respect

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Broken Diamonds

Broken Diamonds

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry