• Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • mother!

    ★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Sing

    ½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • Now You See Me 2

    ½

  • Me Before You

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Spectre

  • The Martian

  • Spotlight

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ½

  • A Man Amidst Bees

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 3

  • Interstellar

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 2

    ★★

  • Birdman

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★