Sort by
  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Who Invited Them

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Encanto

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Toll

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Searching

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Creep 2

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Monster Project