Sort by

Rodrigo has logged 645 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
King Car

King Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Full of Grace

Christmas Full of Grace

2022
×
Edit this entry  
12
O Grande Irmão: O Dia que Durou 21 Anos 2

O Grande Irmão: O Dia que Durou 21 Anos 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mar de Dentro

Mar de Dentro

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rio Fantasia

Rio Fantasia

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
28 Days

28 Days

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
As Verdades

As Verdades

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phantom Summer

Phantom Summer

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Jaula

A Jaula

2022
×
Edit this entry  
16
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Commando

The Commando

2022
×
★★
Edit this entry  
10
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hermanoteu na Terra de Godah: O Filme

Hermanoteu na Terra de Godah: O Filme

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Backtrace

Backtrace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
War

War

2007
×
★★½
Edit this entry