Sort by

Craig has logged 26 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unwelcome

Unwelcome

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry