Sort by

Ari has logged 90 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pixels

Pixels

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry