Sort by
  • Naga

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Monster

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • You People

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Mad Heidi

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • WandaVision

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The New Mutants

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Peter's To-Do List

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

  • Maniac

    ★★★★

  • Where Hands Touch

    ½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Uncle Drew

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½