👻Rocco🎃 has logged 957 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pecker

Pecker

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Home Sweet Home

Home Sweet Home

1981
×
★★½
Edit this entry  
11
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★★
Edit this entry  
06
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Cat Came Back

The Cat Came Back

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Trog

Trog

1970
×
★★
Edit this entry  
05
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★½
Edit this entry  
04
Tamako Love Story

Tamako Love Story

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Skull

The Skull

1965
×
★★★
Edit this entry  
02
Dominion: Prequel to the Exorcist

Dominion: Prequel to the Exorcist

2005
×
★★
Edit this entry  
02
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Death Drop Gorgeous

Death Drop Gorgeous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tig

Tig

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Succeed in Business Without Really Trying

How to Succeed in Business Without Really Trying

1967
×
★★★
Edit this entry  
29
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Karen

Karen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spun

Spun

2002
×
★★
Edit this entry  
28
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★
Edit this entry