Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nude Nuns with Big Guns

Nude Nuns with Big Guns

2010
×
Edit this entry  
18
Bad People

Bad People

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breaking In

Breaking In

2018
×
Edit this entry  
10
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★
Edit this entry  
10
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★
Edit this entry  
08
Dave Chappelle: What's in a Name?

Dave Chappelle: What's in a Name?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Senso

Senso

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Edit this entry  
07
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lad Goodbye

The Lad Goodbye

2022
×
Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snoop Dogg's Hood of Horror

Snoop Dogg's Hood of Horror

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Backtrace

Backtrace

2018
×
Edit this entry  
29
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★½
Edit this entry  
27
The Aristocrats

The Aristocrats

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★★★½
Edit this entry