Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cruella 2

Cruella 2

×
Read the review Edit this entry  
02
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once

Once

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Gatsby

The Great Gatsby

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hancock

Hancock

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry