Michelle has logged 20 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians

Guardians

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill and Kill Again

Kill and Kill Again

1981
×
★½
Edit this entry  
17
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ninja Busters

Ninja Busters

1984
×
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
Battle Angel

Battle Angel

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Cyber Ninja

Cyber Ninja

1988
×
Edit this entry  
11
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Unholy

The Unholy

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
Read the review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Circle

Circle

2015
×
★★★
Edit this entry